Haber

Umman, İsrail’in Gazze’deki okul bombalamasını kınadı

Umman, İsrail’in, BM Yakın Doğu’daki Filistinli Mültecilere Yardım ve Bayındırlık Ajansı’na (UNRWA) bağlı ve çok sayıda kişinin barındığı Gazze Şeridi’ndeki El Fahura Okulu’nu bombalamasını kınayarak, “haksız saldırılara” tepki gösterdi. Filistinliler.

Umman Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, İsrail’in Filistin halkına yönelik “haksız saldırılarını” sürdürmesinin kınandığı belirtildi.

UNRWA’nın Gazze’deki El Fahura Okulu’nda gerçekleştirilen ve sivil mültecilerin ölümüne yol açan “vahşi katliama” tepki gösteren açıklamada, hayatını kaybedenlere rahmet, yaralılara acil şifalar diledi.

Açıklamada, “Filistin halkının, İsrail’in uluslararası hukuka ve kararlara aykırı olarak Filistin topraklarına yönelik işgali, saldırıları ve zulmü karşısında gösterdiği dik duruşa” övgüde bulunularak, “uluslararası toplum İsrail’e caydırıcı yaptırımlar uygulamaya ve bu saldırıyı durdurmak için somut adımlar atmaya” davet edildi. saldırıyor.”

İsrail ordusunun, dün Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki Cibaliya Mülteci Kampı’nda bulunan, UNRWA’ya ait ve çok sayıda kişinin sığındığı El Fahura Okulu’nu bombaladığı açıklandı. Saldırıda çok sayıda kişi öldü ve yaralandı, okul koridorlarına bırakılan cenazelerin kaldırılmasında da büyük zorluklar yaşandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu